Головна
Реєстрація
Вхід
Ви увійшли як Гість | Група "Гості"Вітаю Вас Гість | RSS
Уманська філія Черкаського кооперативного економіко-правового коледжу


Менюшка

Увага!


Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 271

Увага!

 

День Відкритих дверей відбувся 15 березня 2013 року!!!!


Погода в Умані

 

 Каталог статей 
Головна » Статті » Мої статті

Як вберегти себе від обману.

До уваги абітурієнтів та громадськості!

„Як уберегти себе від обману?”, „Як знати, чи має той чи інший навчальний заклад чи філія право на діяльність?”, „Чи отримає мій син (дочка) за результатами навчання у цьому навчальному закладі державний диплом?”, „Чи буде визнаватися диплом цього навчального закладу?” тощо.

На ці і подібні питання управління ліцензування, акредитації та нострифікації надає роз’яснення. 

Документом, що засвідчує право вищого навчального закладу проводити освітню діяльність із підготовки фахівців з вищою освітою, є ліцензія, видана Міністерством освіти і науки України. У ліцензіях на освітню діяльність зазначаються назва напряму, спеціальності, освітньо-кваліфікаційний рівень та обсяги підготовки, термін дії ліцензії, а також назва та юридична адреса вищого навчального закладу, його відокремлені  структурні підрозділи (філії) та їх юридичні адреси. При цьому, оригінал ліцензії знаходиться у головному навчальному закладі, а відокремленим структурним підрозділам (філіям, представництвам тощо), переліченим у ліцензії, видається копія ліцензії, завірена органом ліцензування. Тому для з’ясування питання „Чи має право готувати фахівців?” є проста відповідь – за наявності ліцензії.

Відповідь на питання стосовно визнання дипломів того, чи іншого навчального закладу, а також права навчального закладу видавати дипломи про освіту державного зразка теж проста і однозначна – за умови акредитації у навчальному закладі напряму чи спеціальності, за якою навчаються студенти.

  Відповідно до пункту 3.4 Ліцензійних умов надання освітніх послуг у сфері вищої освіти  керівництво навчального закладу зобов’язане надавати (у тому числі шляхом реклами) особам, які вступають до  навчального закладу, достовірну інформацію про умови прийому, плату за навчання, зміст і форму документів, що  видаються  після  його закінчення. Також ознайомити абітурієнтів та їх батьків із наявними у навчального закладу ліцензіями та сертифікатами про акредитацію. Невиконання Ліцензійних умов є підставою для анулювання ліцензії навчального закладу та припинення його освітньої діяльності. Тому у кожному випадку, коли керівництво навчального закладу відмовляється ознайомлювати абітурієнтів із наявними ліцензіями та сертифікатами це повинно насторожувати і викликати питання про їх наявність, а отже і про наявність права надавати освітні послуги. Про такі випадки порушення необхідно інформувати міністерство для вжиття заходів.

Інколи трапляється ситуація, коли навчальний заклад отримує ліцензію на певну спеціальність, а акредитацію її він може провести лише в період першого випуску студентів. Тому у таких ситуаціях є певний ризик з огляду на те, що трапляються випадки відмови в акредитації, а як наслідок, неможливість продовження терміну дії ліцензії. У таких випадках є певна доля ризику для вступників. Тому тут кожен повинен для себе приймати відповідне рішення.

Окремим і особливим є питання, яке не дає спокійно спати батькам дітей, які вступають, чи навчаються у відокремлених структурних підрозділах іноземних навчальних закладів. Чи будуть визнаватися в Україні дипломи, отримані у філіях іноземних навчальних закладів?

Представники цих філій переконують абітурієнтів, що наявність угоди, наприклад, між Україною та Російською Федерацією є запорукою обов’язкового та беззастережного визнання російських дипломів в Україні. Проте, це не зовсім так. Відповідно до законодавства визнанню підлягають лише ті дипломи, які видані навчальними закладами, що діють у відповідності до норм чинного законодавства. Дипломи, отримані у філіях, які створені і діють поза законом, не будуть визнаватися. І витрачені час і кошти можуть виявитися марними. Тому ми ще раз звертаємо увагу всіх на проблему діяльності в Україні відокремлених структурних підрозділів іноземних навчальних закладів. Як і вузи України, вони також повинні мати дозвіл на створення та ліцензію Міністерства освіти і науки України на надання освітніх послуг на території України.

Міністерство освіти і науки України проводить значну роботу щодо впорядкування діяльності вищих навчальних закладів та відокремлених структурних підрозділів вищих навчальних закладів, у тому числі і іноземних, та приведення її у відповідність до вимог чинного законодавства. За результатами перевірки діяльності навчальних закладів та їх філій Державною акредитаційною комісією приймаються рішення щодо припинення їх діяльності. Органами управління освітою у регіонах проводиться роз’яснювальна робота з питань вступу до діючих у регіонах філій вищих навчальних закладів.

Разом з тим ряд філій навчальних закладів продовжують оголошувати набір на навчання не маючи ні дозволу Міністерства освіти і науки України на створення підрозділу, ні ліцензії на право підготовки фахівців за спеціальностями. Особливо складною та напруженою ситуація є в Автономній Республіці Крим.

Джерело: http://www.mon.gov.ua
Категорія: Мої статті | Додав: Старшой (15.05.2011)
Переглядів: 706 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Розклад
Міні-чат

Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Copyright MyCorp © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz